Gülperi Pahna ANGIN

HAKKINDA

1974 yılında 4 çocuklu bir ailenin 2. Çocuğu olarak Aydın Nazilli İlçesinde dünyaya geldi ve babasının işi sebebiyle Bodrum İline yerleşti. İlk, orta ve Lise eğitimini Bodrum'da tamamlayan Gülperi Pahna ANGIN 1992 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Çini Bölümünü kazandı ve Üniversite hayatına başladı.

İlk Stajını Kütahya Porselen firmasında, ikinci stajını Sersa Seramik, ücüncü stajını Keramika Seramikte tamamlayarak eğitim hayatını bitirerek çalışma hayatına başladı.

1994-1998 yılları arasında Karşıyaka İzmir Sersa Seramik'te sanatçısı Tüzüm KIZILCAN atölyesinde çalıştı, burada çalışırken Marmaris Tansaş'ın duvar seramikleri ve İzmir Anemon Otel'in dış duvar panosu projelerine katıldı.

1999 Kuşadası/AYDIN Kültür Bakanlığı Kuşadası Turizm Müdürlüğünde göreve başladı. Aynı yıl mesai dışında ve hafta sonları Kuşadası Art House Sanat Atölyesinde seramik yapmaya başladı.

2002 Yılında Kültür Bakanlığı İzmir Resim ve Heykel Müzesinde göreve başladı. Burada Ambar Memuru görevinde iken 6-12 yaş çocuklarının kurs öğretmenliğini yaptı, eş zamanlı olarak Yıldız ŞİMA atölyesinde kişisel çalışmalarına devam etti.

2004 Yılında Kültür Bakanlığı’nın “Eserlerinin Sanat Eseri Sayıldığı” belgeyi almaya hak kazandı. 
2005 Bodrum Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde İdari Personel olarak göreve başladı, aynı yıl Bodrum Sami Otel ve Sami Plazanın iç duvarlarına duvar resimleri yaptı.
2006 Yılında Bodrum’da kendi seramik atölyesini kurdu, burada yabancı ve yerli kursiyerleri oldu.
2007 Yılında Bodrum Üniversitesi’ndeki görevinden ayrıldı, aynı yıl Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Seramik Öğretmenliği görevine başladı. Buna eş zamanlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kartanesi Anaokulu’nda atölye öğrenmenliğini yürüttü.
2007 Yalıkavak/Bodrum özel proje olarak Yalıkavak İbak Evleri’nin kapı numalarını yaptı.
2008 Gümüşlük/Bodrum OPUS Villalarının dış cephe seramik panoları projesini gerçekleştirdi.
2010 Ortakent/Bodrum Hotel Temenos çeşitli seramik çalışmaları: Kapı numaraları, yönlendirme panoları, göstergeler ve oda dekorasyonlarını gerçekleştirdi.
2010 Begonvil Özel Eğitim Merkezinden ayrıldı. Kartanesi Anaokulu, Prens Prenses Anaokulu ve Mandalina kreşlerinde ders vermeye devam etti.
2012 Başbakanlık Gençlik ve Spor Müdürlüğünde (Muğla) engelli çocuklar için 1 yıl öğretmenlik yaptı. 
2013 Atölye çalışmaları ve Anaokullar devam ederken, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu’nda 1 sene görsel sanatlar derslerine girdi.
2014 Atölye dersleri, Anaokullar ve çeşitli özel projelerde çalıştı. Yalıkavak Kültür Mevkiinde özel villa için 20 b2 duvar panosu çalışması yaptı. Mayıs-Ağustos ayları arasında Alaçatı Alkoçlar Otel’de sanat öğretmeni olarak çalıştı.

Gülperi Pahna ANGIN’ın Sergileri

2000 Yılında, Kuşadası/AYDIN Art House Sanat Galerisi Karma Sergi
2001 Yılında, Kuşadası/AYDIN Art House Sanat Galerisi, Kişisel Sergi
2003 Yılında, İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Karma Sergi
2004 Yılında, İzmir Fuarı Açılış Sergisi, Karma Sergi
2009 Yılında, Bodrum Kalesi Haluk Elbe Sanat Galerisi, Kişisel Sergi
2009 Yılında, Bodrum Belediyesi Meclis Salonu, Kişisel Sergi
2010 Yılında, Dibeklihan Sanat Köyü’nde Bodrumart Derneğiyle grup sergisine katıldı.
2011 Yılında, Dibeklihan Sanat Köyü’nde Bodrumart Derneğiyle 2. Grup sergisine katıldı.
2011 Yılında, İdart Sanat Galerisi’nde Atölye Sergisi açtı.
2012 Yılında, LVZZ Hotel’de Atölye sergisi açtı.
2015 Yılında, Oasis Nurol Sanat Galerisi’nde kişisel açtı.

Farklı kurum ve kuruluşlarda Seramik öğretmenliğini ve sanatını kendisine ait atölyesi ile birlikte yürüten Gülperi Panha ANGIN Pandemi sürecinden sonra sadece kendi atölyesinde özel projeler üretmektedir. 4 yıldır düzenlenmekte olan Art İstanbul El Sanatları fuarına misafir olarak kabul edilmektedir. Ürünleri Bodrum’da çeşitli mağazalarda satışa sunulmaktadır.